EMEKLİLERİN PSİKOLOJİSİ BOZUK

DHA

Ankara'da çalışanlarla emekliler arasındaki maaş farkının uçuruma dönüştüğünü belirten Çubuk Emekliler Derneği Başkanı Çelebi İbişoğlu, şunları söyledi:

"Günümüzün ekonomik şartları altında ezilen 70 yaşındaki emekliler dahi geçinebilmek için iş arıyor. Emeklilerimizin birçoğu ekmek parası için yan iş yapmak durumunda kalıyor. Devlet dairesinde veya özel sektörde 25- 30 yıl hizmetten sonra emekli olanlar maaş ve gelir düzeylerinin yetersizliğinden dolayı büyük bir geçim sıkıntısı yaşıyor."

Ekonomik nedenlerden aile sorumluluklarını yeterince yerine getiremeyen emeklilerin bunalıma girdiğini ifade eden İbişoğlu, "Her dönem itilip kakılan ve iktidarlar tarafından unutulan emeklileri sefaletten kurtaracak önlemler biran önce alınmalıdır" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.