Emniyetten 'Mutlulook' projesi

Emniyetin sosyal sorumluluk projelerinden "Mutlulook-Mutlu Bakış" ile bu sene 70 bin lise öğrencisine doğru hedef seçme eğitimi verilmesi hedefleniyor.

Emniyetin sosyal sorumluluk projelerinden "Mutlulook-Mutlu Bakış" ile bu sene 70 bin lise öğrencisine doğru hedef seçme eğitimi verilmesi hedefleniyor. mutlulookEmniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın İzmir merkezli organize ettiği proje kapsamında, geçen sene 65 bin lise öğrencisine illegal örgütlere katılmamaları amacıyla kişisel gelişim uzmanı emniyet personeli tarafından "doğru hedef seçme" programları düzenlendi.

Emniyetin yaptırdığı araştırmalarda, terör örgütü mensuplarının büyük kısmını 14-25 yaş arası gençlerin oluşturduğu belirlenerek, bu yaştaki gençler üzerinde projeler geliştirildi.

SADECE ADLİ UYGULAMALARLA SUÇ ENGELLENEMİYOR Gençlerin insani ilişkiler kullanılarak aldatıldığı ergenlik çağı sürecini sadece adli uygulamalarla engellemenin imkansız olduğundan hareketle, proje çerçevesinde bu eğitim öğretim döneminde İzmir genelindeki  tüm liselerin 9. sınıfları, özel okullar ve dış ilçeler de dahil 70 bin lise öğrencisine eğitim verilecek.

Eğitimlerde hiç terörizmden bahsetmeden doğru hedef seçme, doğru arkadaş seçimi, takım olabilme, arkadaşlık bağları, aile bağları gibi sosyal kültürel değerler gibi konular işlenecek.

KISA FİLM YARIŞMASI

Proje kapsamında "Mutluluğu kaydet" başlığıyla öğrencilerden en mutlu görüntülerini 3 dakikayı geçmeyecek şekilde kısa film olarak göndermeleri isteniyor. Kısa filmlerin 19 Mayıs'ta seçimleri yapılacak, en iyi 5 kısa film sahiplerine ödül verilecek. Programda, öğrenciler arasında yarışmalar düzenlenerek, dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilicek. Ayrıca bütün öğrencilere ajanda, not defteri, kalem, tişört, şapka, polar, armağan edilecek. Öğrencilere takım oyunlarıyla eğlenceli vakitler de düzenlenecek. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:05 Aralık 2014Yayınlanma Tarihi:07 Aralık 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.