ENGELLİ ÇOCUKLARIN MARİFETLERİ

ANKA

ZİHİN Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler, çektikleri fotoğrafları sergileyecek.

 

 
Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) zihinsel engelli çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmak ve toplumla kaynaştırılması amacıyla kurduğu ZİHİN Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler, çektikleri fotoğrafları sergileyecek.

ZİÇEV’den yapılan yazılı açıklamaya göre, zihinsel engelli çocuklar, Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın ‘Fotoğraf Çekiyorum’ projesi kapsamında Mardin, Şanlıurfa illeri ve çevresinde yaptıkları gezilerde çektikleri fotoğrafları 20-26 Eylül tarihleri arasında Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda sergileyecek.

‘Fotoğraf Çekiyorum’ prosesini ZİÇEV Ankara ve İzmir ZİHİN Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencileri ile Faika Berat Pehlivan, ASFAT ve DASK fotoğraf sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, zihinsel engelli çocukların çektikleri fotoğrafları bugüne kadar 13 sergi ile sergiledikleri kaydedildi.

Açıklamada, ‘Ben Mezopotamya’ adlı serginin açılışının 20 Eylül’de yapılacağı ve bir hafta boyunca Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda açık kalacağı açıklandı.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.