Ergoterapi ve Odyoloji öğrencileri önlüklerini giyindi!

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi ve Odyoloji bölümü öğrencileri düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giyindi.

Böylece sağlık mesleğine ilk adımlarını da atmış olan öğrenciler törende duygu dolu anlar yaşadı. Öğrencileri bu anlamlı günde aileleri de yalnız bırakmadı. Öğrenciler okudukları şiir ve sergiledikleri oyunlarla bölümlerinin önemine dikkat çekti.Ergoterapi ve Odyoloji öğrencileri önlüklerini giyindi!

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi ve Odyoloji Bölümü öğrencilerinde önlük heyecanı yaşandı.

Henüz 1’inci sınıf öğrencileri olan Ergoterapi ve Odyoloji bölümü öğrencileri düzenlenen törenle sağlık mesleğine ilk adımlarını attı.

Öğrenciler için Nermin Tarhan Konferans Salonunda önlük giyinme töreni gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, Rektör Danışmanı Halide İncekara, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri ile öğrenci ve aileleri katıldı. Ergoterapi ve Odyoloji öğrencileri önlüklerini giyindi! 2

Aramızda bulunan bir kişi dahi bir günlük duymamaya tahammül edemeyeceğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Burak Öztürk, odyolojinin çok önemli bir alan olduğunu söyledi. Öğrencilerine ilimi arama ve öğrenmede hiçbir zaman pes etmeyin diyen Öztürk, mesleğe sahip çıkın uyarısında bulundu.

Sağlıkçı olmaya var mısınız sorusuyla öğrencilere seslenen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, beyaz önlüğün temizliği, saflığı temsil ettiğini, beyaz önlüğün vebalinin ise büyük olduğunu hatırlattı.
Son olarak söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka da üniversite olarak öğrencilerini ciddi eğitimden geçirdiklerini sözlerine ekledi. Sağlık alanında teori kadar pratiğin de önemli olduğunu, bu yönde bir ders içeriğini öğrencilere sunduklarını ifade eden Zelka, velilere “Gözünüz arkada kalmasın. Onları çok iyi yetiştiriyoruz.” dedi. Ergoterapi ve Odyoloji öğrencileri önlüklerini giyindi! 3

Konuşmaların ardından önlük giyinme törenine geçildi. Ergoterapi Bölümü öğrencileri ilk kez önlük giyiyor olmanın mutluluğunu yaşarken, öğrencilerine önlüklerini Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asgerova giydirdi.

Önlüklerini hocalarının elinden giyerek mesleğine ilk adımlarını atan öğrenciler okudukları şiir ve sergiledikleri oyunlarla salondakileri duygu dolu anlar da yaşattı. Öğrenciler toplu fotoğraflarla günü ölümsüzleştirdi.

Ergoterapi ve Odyoloji öğrencileri önlüklerini giyindi! 4

 

 

 

 

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Nisan 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.