ERKEKLER İNTERNETTE GÖZÜKARA

Hürriyet

Yapılan bir araştırma erkeklerin ve kadınların internet üzerinde güvenlik konusuna yaklaşımlarını inceledi.

Araştırmanın sonuçlarına göre erkekler internet konusunda çok daha gözü kara hareket ediyorlar, kadınlar ise adımlarını daha sağlam atıyorlar.

Örneğin erkeklerin %47'si farklı internet siteleri için hep aynı şifreyi kullanırken, kadınlarda bu oran %26. E-posta eklentileri konusunda yine erkekler daha tedbirsiz davranıyorlar. Bir e-posta eklentisinin ne kadar güvenli olduğunu incelemeden eklentiyi açan erkeklerin oranı %60 iken, kadınlarda bu oran %48. Ayrıca erkeklerin %30'u sistemlerinde görüntülenen güvenlik uyarılarına, "can sıkıcı" buldukları için kulak asmadıklarını ortaya koydu.

Diğer yandan erkeklerin %85'i internet üzerinden gelebilecek güvenlik saldırılarının türlerini biliyorlar. Bu bilgiye sahip kadınların oranı ise ne yazık ki bu rakamın sadece yarısı. Yazılımlarını otomatik olarak güncellemeye ayarlama konusunda her iki cins de sınıfta kalmış görünüyor. Erkeklerin sadece %20'si, kadınların ise %10'u programların otomatik güncelleme özelliklerini kullanıyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.