Erkekleri daha kötü vuruyor

Anne-babaları boşanmış erkeklerin, bu durumu boşanmayanlara göre daha ağır atlattığı ortaya çıktı.

Anne-babaları boşanmış erkeklerin, bu durumu boşanmayanlara göre daha ağır atlattığı ortaya çıktı.

Araştırmaya göre eğer boşanmaya 18 yaşına gelmeden şahit olunmuşsa ilerleyen yaşlarda felç geçirme riski 3 kat artıyor. Ancak kadınlar üzerinde durumun herhangi bir etkisi olmuyor. Toronto Üniversitesi'nden baş araştırmacı Esme Fuller-Thomson: İnme ile ebeveynlerin boşanması arasında ciddi bir bağ bulduk. Her tür aile içi şiddete maruz kalanlarda görülen bu etki şaşırtıcı." dedi. Yardımcı araştırmacı Angela Dalton da "İstatistiki olarak inmede en bilinen etkenler yaş, ırk, gelir ve eğitim düzeyi, yaşam biçimi alışkanlıkları, sigara, egzersiz, obezite ve alkol kullanımı." dedi.

İNME SIRASINDA NELER OLUYOR

- Beyne kan akışında bir kesinti olduğunda inme gerçekleşir. - İnme geçirildiğinde uygulanan medikal tedaviler genellikle riskin etkilerini azaltmaya yöneliktir. YÜZ: Yüzün bir kısmında hareket zorluğu olur. KOLLAR: Kolların birini ya da ikisini kaldırmada güçlük yaşanır. KONUŞMA: Kişi konuşamaz hale gelebilir ya da peltek biçimde konuşur. BBC

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:18 Eylül 2012Yayınlanma Tarihi:22 Eylül 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.