Erkekleri gizliden gizliye mutlu eden 10 şey

Erkekleri içten içe mutlu eden şeyler neler olabilir?

Her erkeğin sevdiği kadından beklediği bazı şeyler vardır. Bekledikleri davranışlar aslında onları içten içe mutlu eder. Acaba bu beklentiler neler?

Erkeklerin ufak şeylerden mutlu olduğu bazı zamanlar vardır. Sizin için pek de önem taşımayan bir şey, onu gizliden gizliye mutlu edebilir. Bunlar bir çeşit beklentidir aslında. Hatta bekledikleri gibi olmayınca araya mesafe koyar veya tartışma konusu haline getirirler. “Bu beklentiler neler?” dediğinizi duyar gibi olduk.

İZİN ALMAK

Bir yere giderken, bir şey yaparken kız arkadaşının ondan izin alması, belki de bir erkeği en çok mutlu edecek olaydır. Erkekler bir ilişkide son sözü söyleyenin kendisi olmasını, tabiri caizse, ipleri eline almak ister. Bu “Erkek arkadaşınızın her dediğine göz yumacaksınız” demek değil elbette. Sadece ona danışmadan bir şey yapmayacağınızı hissettirin.

ARKADAŞ ORTAMINDAYKEN ONUNLA MESAJLAŞMAK

Arkadaşlarınızlayken “Sonra yazsam olur mu?” tarzında mesajlar yazmanız, eğer alıngan biriyse kendini değersiz hissetmesine sebep olur. Sonuçta onu alıngan olduğunu bilerek sevdiniz ve hayatınıza dahil ettiniz. Böyle şeylere çok alınmayan ve anlayışlı biriyse, arkadaşlarınıza ayıp olmamasını, sonra konuşmanızın bir sakıncası olmayacağını zaten söyleyecektir.

GİYİMİNE DİKKAT ETMEK

Kadınlarda bulunduğu gibi erkeklerde de hat safhada bulunan özelliktir kıskançlık. Sevdiğini kıskanmak konusunda bir dünya harikalarıdır. Sevgilisine göz ucu ile bakılmasına tahammül edemedikleri gibi bu aranızda bir tartışma konusu bile olabilir. Fazla dekolteden veya fazla mini giysilerden kaçınmaktan bir şey kaybetmezsiniz. Kıskandırmakla soğutmak arasındaki ince çizgiyi unutmayın, kıskandıracağım derken kendinizden soğutmayın.

BAŞINI GÖĞSÜNE YASLAMAK

Televizyon izlerken, yatakta uzanırken kısaca uygun ortamlarda başınızı göğsüne koymanız ve sizi kollarıyla sarması en güzel ve en mutlu eden duygulardan biridir. Koruyucu olmak, erkeklerin istediği bir özelliktir. Sevdiği kadının onun kollarında kendini güvende hissettiğini düşünmesi onu bir hayli mutlu eder.

İLK MESAJI ATMAK

Toplumda ilk mesajı erkek attığına dair bir söylenti var. İlk mesajı neden sadece erkek atsın ki? Kadınlar ilk mesajı erkeğin atmasından mutluluk duyduğu gibi, erkek de bundan mutluluk duyar. Sürekli ve sık sık mesaj atın, üstüne düşün demek değil bu. Oturup saatlerce mesaj atmasını beklemek yerine siz atın veya arayın. Belki de size gerçekten ihtiyacı olduğu bir andır fakat yazamayacak haldedir. Olamaz mı?

ONA DEĞER VERDİĞİNİZİ SÖYLEMEK

Eğer bir erkek, ilişkisi için çok çaba harcıyorsa, ki olması gereken de budur zaten, değer verdiğinizi duymaktan ve hoş sözlerinizden hiçbir zaman sıkılmaz.

Ona değer verdiğinizi hatırlatmayı unutmayın.

BİRBİRİNİZİ DİNLEMEK

Erkekler sözünün dinlenmesini ister. Birbirinizi dinlediğinizde sorunlar çözülür, en azından biraz daha hafifler. Bazen erkeğin hayatında sıkıntıları olabilir, bir amaçları veya işiyle ilgili stresleri de. Oturup onun gözlerine bakarak, anlattıklarıyla gerçekten ilgilendiğinizde önemsendiğini bilmek gizliden gizliye onu mutlu edecektir.

ÖZGÜR OLDUĞUNU HİSSETTİRMEK

Onu özgür, serbest bırakın demiyoruz. Sadece özgür olduğunu hissettirin. Erkekler özgür olduklarını hissettikleri zaman sevdiği kadına daha çok bağlanıyor, çevresindeki ilişkilerle kendisini kıyasladığı zaman bir bakımdan haline şükrediyor. Eğer erkek arkadaşınıza güvenip çevreye güvenmiyorsanız bu önerimizi dikkate almalısınız. Aksi takdirde partnerinizin canı buna çok sıkılacaktır.

SIKINTILARINI UNUTTURABİLECEK KADAR NEŞELİ OLMAK

Bir erkeği mutlu etmeyi başarabiliyorsanız, o erkek sizi kaybetmeyi göze alamaz. Karşısında sürekli somurtan, aksi bir kız arkadaş yerine güleryüzlü, neşeli, esprili bir kız arkadaş ister. Fakat her şeyin bir sınırı vardır, bunu yaparken fazla cıvık olmamaya özen göstermelisiniz.

AİLE KAVRAMINI ÖNEMSEMEK

Bir kadının aile kavramına önem vermesi erkek için oldukça önemli. Kadınlarda olduğu gibi her erkek de ailesine önem vermesini, saygı duymasını ister. Onunla bir ömür geçireceğinin hayalini kurarken aileye önem vermeyen, bu konuda disiplinli olmayan bir tepkiyle karşılaşmak onu hayal kırıklığına uğratır.

HÜRRİYET AİLE


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:13 Ağustos 2017Yayınlanma Tarihi:28 Ekim 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.