Ev hanımlarının internet merakı

TTNET tarafından ücretsiz internet eğitimi verilmesi için oluşturulan gezici eğitim aracına ev kadınları yoğun ilgi gösterdi.

TTNET tarafından ücretsiz internet eğitimi verilmesi için oluşturulan gezici eğitim aracına ev kadınları yoğun ilgi gösterdi.

TTNET Kurumsal İletişim Direktörü Lebin Ebru Çokişler, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde  “İnternetle Hayat Kolay” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi  çerçevesinde pilot bölge olarak seçilen İzmir'de daha önce internet eğitimi  almamış 12 yaş üzerindeki vatandaşlara ücretsiz eğitim vermek üzere “internet  tırı” oluşturduklarını belirtti.

 İNTERNET BAĞIMLISI OLABİLİRSİNİZ

Tam teşekküllü internet eğitim sınıfı oluşturdukları 25 kişi kapasiteli  tırda toplumun tüm kesimlerine yönelik internet eğitimine başladıklarını ifade  eden Çokişler, 8 haftalık süreçte Evka-5 ve Harmandalı semtleri ile Menemen  ilçesinde faaliyet gösteren tırda toplam 512 kişinin eğitim aldığını kaydetti. Çokişler, internet tırına beklediklerinin ötesinde ilgi olduğunu  belirterek, “Tır her gittiği durakta vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Tıra  ve muhtarlıklara giderek internet eğitimi almak istediklerini belirten  vatandaşlar, belirlenen ders programlarını takip ettiler. Başarıyla bitirenlere  sertifikalarını verdik. Yoğun ilgi nedeniyle her durakta iki hafta kalması  beklenen tırın programı uzatıldı. Yoğun talep alınan merkezlere tekrar gitmeyi  planlıyoruz” dedi.  A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:13 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:14 Kasım 2012