EVLAT HASRETİ BUNALIMA SOKTU

DHA

Kayseri'de geçen yıl şeker bayramında kaybolan çocuğun babası  İbrahim Ay bunalıma girdi, gazetecileri aradı ve....

 


Kayseri'de geçen yıl Şeker Bayramı'nda şeker toplamak için evden çıkan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan 3 çocuktan Türkan Ay'ın babası İbrahim Ay, dün gece gazete bürolarını arayarak, “Çocuklarımızı kaçıranlar yakalandı. Polis, çocuklarımızı bize teslim etti” dedi.

Emniyet Müdürlüğü’ne koşan gazeteciler, ihbarın asılsız olduğunu, acılı babanın piskolojisinin iyice bozulduğundan böyle bir şey yaptığını öğrendi. Diğer 2 çocuğun babası Hamza Tekin de dün ikinci kez kalp krizi geçirmiş, hastanede tedavi altına alınmıştı.

Talas İlçesi'nde oturan Leyla ve Hamza Tekin çiftinin çocukları 8 yaşındaki Dilruba ve 9 yaşındaki Ahmet Tekin, komşularının kızı 11 yaşındaki Türkan Ay'la birlikte 21 Eylül 2009 günü akşam üzeri evlerinden şeker toplamak için çıkmış ve 3 çocuktan bir daha haber alınamamıştı.

Yaklaşık 1 yıldır kızının bulunması umuduyla yaşayan İbrahim Ay, bunalıma girdi. Dün saat 20.00 sıralarında gazete bürolarını arayan İbrahim Ay, “Çocuklarımız bulundu. Emniyet Müdürlüğü'ne gelin” dedi. Ay, daha sonra bir kez daha arayarak, “Çocukları kaçarınlar yakalandı. Biz çocuklarımızı teslim aldık. Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılıyoruz. Haberi atladınız” dedi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kayıp çocuklarla ilgili arama çalışmalarının devam ettiğini, ancak henüz ipucu ya da izlerine rastlanmadığını, baba İbrahim Ay'ın psikolojisinin çok olumsuz durumda olduğunu, onun için böyle bir açıklama yapmış olabileceğini kaydetti.

Kayıp çocuklardan Dilruba ile Ahmet Tuna'nın babası Hamza Tekin de dün ikinci kez kalp krizi geçirmiş, hastanede tedavi altına alınmıştı.


 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.