Evlilik teklifi artık cinsiyet tanımıyor

Romantik bir sürpriz eşliğinde evlilik teklifi almak kadınların en büyük hayali olmaya devam ediyor.

Romantik bir sürpriz eşliğinde evlilik teklifi almak kadınların en büyük hayali olmaya devam ediyor.

evlilikteklifiErkekler ise bu konuda ilk adımı kadınların atmasına artık hayır demiyor. eÇift.com kullanıcılarına "Kadınlar da evlenme teklifinde bulunabilir mi?" sorusunu sordu. Sevdiği erkeğin, romantik, ileride çocuklarına anlatabileceği bir evlenme teklifi ile gelmesi hala pek çok kadının hayali. Ancak kadının hayatın her alanında rolünün artması, erkeklerin bu konudaki fikrini de değiştirmiş görünüyor. Dünya genelinde 4.5 milyondan fazla üyesi olan eCift.com’un yaptığı ankete katılan erkeklerin yüzde 86'sı "evlenme teklifi kadından gelebilir" derken kadınların yüzde 54'ü ise evlenme teklifinin erkekten gelmesi gerektiğini düşünüyor.

ERKEĞİN EVLİLİK TEKLİFİ ETME DEVRİ SONA MI ERİYOR? Evlenme teklifi beklentisini eğitim seviyesi ve yaş aralığı da etkiliyor. Kadınların evlilik teklifi yapabileceği fikrini destekleyen erkeklerin yüzde 37'si üniversite mezunu. Ayrıca yine bu fikri destekleyenler çoğunlukla 30 yaş üstü erkeklerden oluşuyor. 23-30 yaş aralığındaki erkekler de ankette bu fikri destekleyenler arasında 2. sırada yer alıyor.

Üniversite mezunu kadınların yüzde 32'si ise kadınların da evlilik teklifinde bulunabileceği fikrini destekliyor. eÇift.com

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:25 Mart 2014Yayınlanma Tarihi:13 Nisan 2014