EVLİLİKTE MUTLULUĞU ÖĞRENME CEZASI

KAYNAK: A.A

Rize'nin Fındıklı ilçesinde, “salata yaparken söylendiği” gerekçesiyle eşinin  yaralanmasına neden olan kocaya mahkeme, bir yıl boyunca “evlilik hayatında  mutlu olmanın yolları” konulu kitap okuma cezası verdi.

Yaklaşık bir yıl önce, akşam  yemeğinin ardından eşi Fatma Turan'dan salata yapmasını isteyen Nizamettin Turan  (45), eşinin salata yaparken söylenmesine kızdı.

Turan, elinin tersiyle vurduğu  tabağın yüzüne çarpması sonucu yaralanan eşi Fatma Turan'ı, Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezine götürdü.  Hastanede polisin tutanakla olayı tespit etmesi sonrasında, Turan hakkında,  "eşini kasten yaralama" suçundan dava  açıldı.

Fındıklı Sulh Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda 5 ay hapse mahkum  edilen Turan'ın cezası, Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında bir yıl  boyunca ayda 4 saat süreyle "evlilikte mutlu olmanın yolları" konulu kitap  okumaya çevrildi.

Hüküm gereği Fındıklı Halk Kütüphanesinde kitap okuyan Turan, Rize  Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünce  kontrol ediliyor.

"EŞİME VERİLEN CEZADAN MUTLULUK DUYDUM"

Eşi Fatma Turan ise eşiyle talihsiz bir olay yaşadıklarını anlatarak,  "her şeye rağmen şu anda çok mutluyuz. Sonuç itibariyle 16 yıllık bir  beraberliğimiz var. Bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuğumuz var. Kitapları da  eşimle birlikte okuyoruz" dedi.

Fatma Turan, mahkemenin eşine ceza olarak kitap okuma cezası vermesinden  de mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Aralık 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.