EYVAH ÇOCUĞUM KONUŞAMIYOR?

Çocukta yaşanan konuşma bozukluğu erken tedbir alınmadığı zaman akademik başarıyı olumsuz etkiliyor ve çocukta sosyal çekilmeye neden oluyor. Konuşma bozukluğunun nedenlerini ve tedavi yöntemlerini uzmanlar ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler. 

Çocukta konuşma bozukluğunun nedenleri, genetik yatkınlık durumu, yaşanan olumsuz ve travma edici olaylar sonrasında ortaya çıkabildiği ve çocuğun yaşadığı çekingenliğin nasıl giderilebileceği bu akşam İyi Bak Kendine programında ele alınıyor.

Konuşma bozukluğu ne zaman fark edilir, nasıl pekişir, hangi davranışlar çocukta bu durumun yerleşmesini sağlar? Nefes ile ilgili yanı var mıdır? Evde despotik bir yaklaşım varsa çocuk kendini nasıl hisseder? Arkadaşları tarafından alaya alınan çocuk konuşma bozukluğunu nasıl giderir? Özgüven sorunları ve sosyal fobi gelişmemesi için anne babaya ve öğretmenlere düşen görevler nelerdir? Konuşma bozukluğu yaşanan çocukta antisosyal yaklaşımlar ortaya çıkar mı? Öfke patlamaları sırasında nasıl davranmalıdır? Hangi yanlış tutumlar çocukta değersizlik duyguları meydana getirir gibi konuları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi Dr. Serdar Alparslan ve Uzman Konuşma Terapisti Leyla Arslan değerlendirecekler.  Tedavisinin nasıl olduğu, ne gibi yöntemlerin kullanıldığı, hekimin, psikologun, ilacın, terapinin, ailenin ve okulun tedavide ne şekilde yer alacaklarını ve sağlayacağı yararın neler olacağı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV  TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.