Facebook için fotoğraf paylaşma vakti

İngiltere'de yapılan bir araştırma, dünyada en çok Facebook fotoğrafının pazartesi günleri 14.36’da paylaşıldığını ortaya çıkardı.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, dünyada en çok Facebook fotoğrafının pazartesi günleri 14.36’da paylaşıldığını ortaya çıkardı.

facebookAraştırmacılar bunu pazartesi sendromuna ve çalışanların işten “kaytarma” isteklerinin söz konusu saatte tavan yapmasına bağlıyor. İngiliz telekomünikasyon şirketi Three’nin yaptığırdığı araştırmaya göre “hafta sonunun bitmiş olmasından üzgün” olan insanlar, pazartesi günü öğle yemeği molasının ardından ofislerine döndüklerinde bir süre çalışmak yerine internette arkadaş ve aileleriyle yazışıyor ve bol bol fotoğraf gönderiyor.

İNTERNET BAĞIMLILIĞINDAN KURTULUN!

Aynı araştırma, her hafta sadece İngiltere’de internet üzerinden 67 milyon fotoğraf ve metnin paylaşıldığını, bunların 20.6 milyonunu kişisel fotoğrafların oluşturduğunu, 7.2 milyonunun ise evcil hayvan fotoğrafları olduğunu gösterdi. Araştırmaya katılan İngilizlerin yüzde 51’i internet paylaşımlarını en çok iş yerinde gerçekleştirdiklerini de itiraf ederek, Facebook’ta sosyalleşmek için iş saatlerini seçmelerini başka yerlerde çalışan arkadaşları ile iletişime geçme isteğine ve genel sıkıntıya bağladı.

AMAÇ ÇOĞUNLUKLA GÜLÜMSETMEK

İş yerinde internette zaman öldürüp, yakınlarına fotoğraf yollayanların yüzde 45’i bunu insanları gülümsetmek için, yüzde 37’si ise kendilerini arkadaşlarına ve ailelerine yakın hissetmek için yaptıklarını söyledi. Fotoğraf ve video paylaşanların yüzde 23’ü bunu sadece bir karşılık almak için yaptıklarını, yüzde 18’i ise sadece ilgi çekmeye çalıştıklarını itiraf etti. “Three” için araştırmayı gerçekleştiren ekipten Oliver Topley, “Bazen sadece tatlı bir kedinin fotoğrafı, bazense yeni Harlem Shake videosu… İnsanlar bir şeyler paylaşarak birbirlerini gülümsetmek istiyor” dedi. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Mart 2013Yayınlanma Tarihi:08 Mart 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.