Facebook'ta bunları sakın yapmayın!

Arkadaşlarınızı biraz düşünün ve Facebook'ta yaptığınız bu 10 şeye artık son verin!

Arkadaşlarınızı biraz düşünün ve Facebook'ta yaptığınız bu 10 şeye artık son verin!

facebooktuzakFacebook'un en önemli sorunu, neredeyse herkesin sosyal ağda bir hesabının bulunması. Kullanıcılar, bazen aynı şeyi defalarca tekrarlayıp, can sıkan şeyler yapabiliyorlar. Ancak eleştiri oklarını başkalarına çevirmeden önce küçük bir itirafta bulunmamız da gerekebilir: Her ne kadar paylaştıklarımıza dikkat etsek de, bazen saçma fotoğraflar, saçma durum güncellemeleri paylaşabiliyoruz. Arkadaşlarınızın sizden nefret etmemesi için, aşağıda Facebook'ta yapmamanız gereken 10 şeyi sıralıyoruz.

GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEYİ PAYLAŞMAK Çocuğun birinin kaybettiği oyuncaktan iyi niyetle bahsetmiş olabilirsiniz, ancak bu paylaşımınız muhtemelen kimsenin ilgisini çekmeyecek.

ANLAŞILMAYAN DURUMLAR PAYLAŞMAK "Olup bitenlere inanamıyorum."

"Bazıları, hiç kafaya takmaya değmez. Gerçek arkadaşlarımın hangileri olduğunu, çok şükür anladım!" TATİL SPAM'LARI, BEBEK SPAM'LARI, NİKAH SPAM'LARI VE DİĞERLERİ Bebeğiniz için çok ama çok sevindik. Gezdiğiniz yerler bizi çok kıskandırdı. Elbette, parmağına yüzük takacak birini bulduğunuz için de çok memnunuz! İSMİNİZİ APTALCA BİR İSİMLE DEĞİŞTİRMEK Biz, kim olduğunuzu bile hatırlamakta zorluk çekerken, lütfen takma isim kullanma çabanızdan vazgeçin. SAHTE ALÇAK GÖNÜLLÜLÜK Yaptığınız şeyden gurur duyuyorsunuz ve bunu Facebook'a taşıyorsunuz. "Ne kadar müthiş bir şey yaptım" demek sizi utandırıyorsa, belki de o kadar büyük bir şey başarmamışsınızdır. GOOGLE'A SORABİLECEĞİNİZ ŞEYLERİ FACEBOOK'TA SORMAK Sosyal ağda "Altın botlarım için yedek bağcıkları nereden bulabilirim?" diye sormak, aslında "Altın botlarım var ve bunu hepinizin bilmesini istiyorum" demekle aynı şey. ÇOK FAZLA PAYLAŞMAK Ayak tırnağınızın düzgün çıkmadığını herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa bunu her zaman Google'a veya en doğrusu doktorunuza sorabilirsiniz. BAŞKASININ İLİŞKİ DURUMUNU GÖSTERMESİNİ İSTEMEK Bu yönteminizin işe yarayacağından yüzde 100 emin değilseniz, garip bir davranış sergilememenizi ve "Kemal'in ilişki durumunu sor" düğmesine basmamanızı tavsiye ediyoruz. FOTOĞRAFIN ARKA PLANINDA KALAN BİRİNİ ETİKETLEMEK Gelin ve damadın ilk dansında Yahya'nın arkadan sallanan kolunu ölümsüzleştirmenize gerek yok. Üstelik yüzü de pek hoş görünmüyor, o yüzden etiketlemeyin gitsin. CANDY CRUSH HAKKI İSTEMEK Candy Crush'tan yeni vazgeçtik, neden bizi geri döndürmeye uğraşıyorsunuz ki? HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:07 Mayıs 2015Yayınlanma Tarihi:10 Mayıs 2015