FIHRIST HAFIZALI SEKRETER

DHA

Muş'un Varto İlçesi'nde yayımlanan Varto'nun Sesi gazetesinde sekreterlik yapan 26 yaşındaki Birsen Özer, cep telefonundaki rehbere isim kaydetmeden tüm numaraları hafızasında tutuyor. Özer, "Rehberde yer alanları harf ve rakamlarla kodluyorum. Hiçbir zorluk yaşamıyorum" dedi.

İsimlere numara vererek kodlayan Özer, hangi numaranın kime ait olduğunu ise hiç unutmuyor. Rehberinde 220 kişinin kayıtlı olduğunu belirten Özer, örneğin Mustafa isimli 10 kişi varsa bunları 'M1', 'M2', 'M3' gibi harf ve rakamlarla kodlayarak arayanı veya arayacağı kişiyi kolayca buluyor. Cep telefonunu aldığı ilk günden itibaren bu yöntemle isimleri kaydettiğini ve hiçbir sıkıntı yaşamadığını anlatan Özer, "Kayıtları zorluk çekmeden bulabiliyorum. Kimden çağrı aldığımı ve kime çağrı atacağımı, kodladığım harf ve rakamlarla tanıyorum. Bu özelliğimi görenler şaşırıyorlar. İşin sırrını kendilerine de söylememi istiyorlar. Ama herhangi bir sırrı yok" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Eylül 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.