Fiziksel güzellik karın doyuruyor

Besin tüketimi ile ilgili araştırmalar, kişilerin fiziksel güzelliğinin karşındakinin daha az yemek yemesine neden olduğunu ortaya koydu.

Besin tüketimi ile ilgili araştırmalar, kişilerin fiziksel güzelliğinin karşındakinin daha az yemek yemesine neden olduğunu ortaya koydu.

Yemek yenilen kişinin fiziksel güzelliğinin yemek tüketimindeki etkisi ile ilgili olarak Amerika’da yapılan araştırmada kadınların yakışıklı bir erkek karşısında kesinlikle daha az yemek yedikleri sonucuna ulaşıldı. Erkeklerin ise, karşı cinslerinde olduğu kadar olmasa bile, alımlı bir bayanın önünde daha az besin tükettikleri belirtildi. Ayrıca Amerika’da yapılan bir diğer araştırmada ise, en az yemeğin tek başına yemek yenildiğinde tüketildiği belirtildi. Yemekte eşlik eden kişi sayısının bir olması halinde yüzde 40, kişi sayısının üç olması halinde yüzde 60' a yakın, yedi ve üzerinde kişinin eşlik etmesi halinde ise yüzde 90 oranında daha fazla yemek yenildiği tespit edildi. BBC TÜRKÇE    

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:20 Haziran 2012Yayınlanma Tarihi:21 Haziran 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.