GEÇMİŞİ ÖĞRENMENİN BEDELİ

Hürriyet

New York Times gazetesine göre, ABD'de 355 dolara reenkarnasyon seansı furyası başladı.

 


New York Times gazetesi, ünlü psikiyatrların liderliğinde düzenlenen konferanslara 355 dolar ödeyerek katılan yüzlerce kişinin ölüm acılarını dindirmek ya da önceki hayatlarındaki travmalarla yüzleşmek için reenkarnasyon konusunda bilgi aldığını yazdı.

Yale Tıp Fakültesi’nden Doktor Brian Weiss, seminerlerde reenkarnasyonun tarihinden, niçin kullandığına, kimlerin ihtiyacının olduğuna kadar birçok konu üzerinde duruyor. Daha sonra hipnoz terapisine ihtiyacı olduğu düşünen kişilerle seans yapıyor.

Terapistlere göre reenkarnasyon temalı hipnoz seanslarının amacı kişiyi önceki yaşamının yüklerinden arındırarak daha mutlu bir geleceğe taşımak. Onlara göre hipnoz yöntemiyle önceki hayatlarını keşfeden kişiler bu yolla fobileriyle de yüzleşebilecek.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Ağustos 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.