GENÇLİK İNTERNETSİZ YAŞAYAMIYOR

AFP

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre,  gençlerin büyük bölümü internetsiz yaşayamayacağı hissini taşıyor.

Online hayır kuruluşu YouthNet'in yayımladığı araştırmada, 16 ila 24  yaşlarındaki gençlerin yüzde 75'inin internet olmadan "yaşayamayacağı" hissine  sahip olduğu belirtildi.

Araştırmaya katılan gençlerin üçte biri, sorunları hakkında birisiyle yüz  yüze konuşmanın gerekmediğini, çünkü kaynakların internette mevcut olduğunu  düşündüklerini açıkladı.

Araştırmada, son zamanlardaki elektronik posta ile phishing olayları gibi  yüksek ölçekli güvenlik açıklarına karşın, gençlerin yüzde 76'sı da internetin  "ne yaptığını bildiğin sürece" güvenli olduğunu söyledi.

Yayıncı Martyn Lewis tarafından 1995'te kurulan ve gençlere yararlı  öğütler, bilgiler veren ve gönüllü çalışma olanağı tanıyan web sitelerine sahip  YouthNet tarafından yapılan araştırmada elde edilen bulgular, İngiliz Lordlar ve  Avam kamaralarında değerlendirilecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.