GRİBE KARŞI AKAPUNKTUR

CHA

Akupunkturun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi sebebiyle domuz gribine yakalanma riskini azalttığı açıklandı.

Akupunktur uzmanı Dr. Ali Hatipoğlu, akupunkturun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi sebebiyle domuz gribine yakalanma riskini azatlığını söyledi. Hatipoğlu, H1N1 virüsü kapanların da akupunktur yaptırarak hastalığı daha kolay atlatabileceğini kaydetti.

Akupunkturun nörolojik hastalıklardan, göz hastalıklarına, ürogenital sistem rahatsızlıklarından kalp-damar rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını ifade eden Hatipoğlu, akupunkturun ayrıca gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu olarak da uygulanabileceğini ifade etti.,

Akupunkturun ilaçsız ve yan etkisiz bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini ve hastalıklara karşı vücut direncini artırdığını kaydeden Hatipoğlu, "Akupunktur solunum yolu hastalıklarının tedavisinde de çok etkili bir yöntemdir. Ses kısıklığı, akut tonsilit, grip, akut rinit, alerjik rinit, akut sinüzit bronşial astım, kronik bronşit ve faranjit gibi tedavisini akupunkturla yapmak mümkün. H1N1 virüsüne karşı da akupunktur hem koruyucu hem de tedavi amaçlı uygulanabilir." diye konuştu.

Domuz gribi virüsü kapmış ve hastalanmış kişilere de akupunktur tedavisi yapılabildiğini ve hastalığın atlatılmasında etkili olduğunu dile getiren Hatipoğlu, "Akupunktur vücut direncini artırarak vücudun savunma istemini harekete geçirir. Zaten bu gün domuz gribi tedavisinin temel amacı bağışıklık sistemini desteklemek. Akupunktur da aynı görevi yapıyor. İlaçsız, yan etkisiz bağışıklık sistemini güçlendiriyor. " şeklinde konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.