GRİP AŞISININ TAM ZAMANI

A.A

Geçtiğimiz yıla göre yüzde 30 civarında ucuzladığı belirtilen grip aşısı için uygun döneme girildiği açıklandı.

 


Bursa Eczacı Odası Kıvanç Atmaca, grip aşılarının eczacılara ramazan içinde ulaştığını söyledi. Ramazan dolayısıyla aşılara ilginin olmadığını ifade eden Atmaca, havaların serinlediği bugünlerde aşı için uygun döneme girildiğini anlattı.
Aşının yapılmasından belirli bir süre sonra korumanın başladığını dile getiren Atmaca, şunları kaydetti:

“Koruyucu etkisi bir hafta sonra başlıyor. Bu dönemde yaptırılırsa eylül ayı sonlarına doğru etkisi olacak. Geçen yıllarda ortaya çıkan bilinen tüm virüslere karşı etkili bir aşı. Özellikle geçtiğimiz yıl dünya genelinde korku yaratan domuz gribine karşı da etkili. Kışın ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı tedavi maliyetlerini düşürecek grip aşısı, vücudun derincini artırıyor.”

Atmaca, özellikle çocuklar, yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara mutlaka grip aşısı yaptırılması gerektiğini belirterek, “Bazı durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu aşıyı karşılıyor. Zaten fiyatında geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30'luk bir düşüş oldu. Bu yıl aşı, 11-12 lira arasında bir fiyattan tüm eczanelerde yapılabiliyor” dedi.


 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.