Grip Olunca Ne Yemeli? Gripte beslenme

Grip Olunca Ne Yemeli? Gripte beslenme nasıl olmalı? Grip ve soğuk algınlığında neler yemeli neler yememeli? Gripten nasıl korunulur?

Buz

Boğaz, şişmiş veya kuru olduğunda boğazınızı rahatlatabilirler. Ayrıca sizi nemli tutarlar, bu da griple savaşırken anahtardır. Yeterli sıvı almak mukusunuzu ince tutar ve tıkanıklığı azaltır.

% 100 meyve suyundan yapılan buz pop'larına bakın, şeker suyu değil besinleri aldığınızdan emin olun. Ayrıca kendi dondurulmuş meyve suyu barlarınızı da yapabilirsiniz.

Hindili sandviç

Sağlıklı bir diyetin önemli bir parçası olan yağsız proteine ​​sahiptir. Ve böyle hissetmemenize rağmen, yemek vücudunuza hastalıklarla savaşmak için enerji vermenize yardımcı olur. Bir miktar lezzet ve konfor-yemek tadı için kızılcık sosu ekleyin.

Sebze suyu

Gripten kurtulurken salata yapmak ve yemek yemek istemediğiniz için, bunun yerine bir bardak düşük sodyum sebze suyu deneyin. Bağışıklık sistemini, vücudunuzun mikroplara karşı savunmasını artıran antioksidanlar yükleyeceksiniz.

Tavuk çorbası

İhtiyacınız olan sıvıları almanıza yardımcı olur ve besleyici de olur. Bazı bilimsel kanıtlar iyileşmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Sıcak tavuk çorbası, burnunuzun pasajlarındaki küçük saç benzeri parçaların vücudunuzu bakteri ve virüslerden koruma şeklini de geliştirebilir.

Sarımsak

Eğer bunu hissediyorsanız, sarımsak çorba gibi yiyecekleri renklendirmek için iyi bir seçim olabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bazı yetenekleri var gibi görünüyor ve daha az soğuk algınlığına yardımcı olabilir.

zencefil kökü

Zencefil

Karın ve mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar da iltihapla savaştığını göstermektedir. Taze rendelenmiş diğer gıdalara ekleyebilirsiniz.

Sıcak çay

Bazı antioksidanları almak için yeşil ve siyah çay için. Tıkalı burnunuzu temizlemeye yardımcı olmak için buharı soluyun. Boğaz ağrınızı yatıştırmak için bir kaşık bal ve bir limon sıkın. Kafein sizi rahatsız ediyorsa bunun yerine kafeinsiz veya bitkisel versiyonları deneyin.

Muz

İster dilimleyin, ezin, ister bütün yiyin, muz genellikle midede kolay hazmedilir.

Kızarmış ekmek

Tost veya kraker, hastalıklarla savaşırken uygun yiyeceklerdir. Tavuk şehriye çorbasıyla iyi eşleşiyorlar ve tatmin edici krizi, mideniz çok fazla işleyemediğinde açlığı ortadan kaldırabilir.

Yemek Yerine Geçen İçecekler

Grip sırasında ya da grip sonrasında İştahınız geri döndüyse, doğru besinleri ve kalorileri aldığınızdan emin olmak için bunlardan birini deneyin. Şekeri düşük ve en az 6 gram protein içeren laktoz içermeyen içecekleri seçin.

WEBMD / Zeynep Güçlücan


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:18 Ocak 2024Yayınlanma Tarihi:06 Şubat 2020

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.