GÜZELLİĞİN İPUCU

GÜZELLİĞİN İPUCUPortakal kabuğu özü ve biberiyeden elde edilen bu karışım ciltteki sorunları yok ediyor.

Parlak, canlı ve güzel cilt için önemli olan, tabiata bilinçli yaklaşmak ve hangi bitkinin veya besinin neye yaradığını bilmek.. Örneğin bazı turunçgillerden elde edilen özler, doğadaki nimetlerden biri.  Biberiye de cildin dostlarından biri. Yapraklarından elde edilen bazı karışımlar, yaralar ve kesiklerin  giderilmesinde kullanılıyor.. Portakal özü derideki bazı sorunları gidermekle kalmıyor. Cildi kaldırarak, gerginleştirici etki de gösteriyor. Üçü bir araya gelince mükemmel bir cilde giden formülü oluşturuyorlar..

Herbalium adlı Doğal Bitki Merkezi'nin müdürü ve Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, lekelere, kırışıklıklara iyi gelen  bitkisel çözümlerde  bazı bitki ekstreleri ve aromatik ve saf yağlar kullanıldığını söylüyor. Bütün gün deriyi yumuşatması, aydınlık ve parlaklık vermesi için bitkisel ve aromatik yağlar içeren bitki, portakal ve limon ağacı. Volkan Kurt  "Bu iki meyvenin kabuğundaki özler neticesinde, deride çok yönlü güzelleştirici etki yaratılıyor" diyor. Sorunları gideren, deriye aydınlık ve parlaklık veren portakal ve limon özleri, biberiye gibi doğal başka bir yağ ile buluşturulduğunda mükemmel bir cilde yol açıyor.

Kurt sözlerine şöyle devam etti:

"Güzelliğin ve gençliğin tabiattaki doğal bitkilerde aranmasının nedeni son yıllardaki eğilimle de ilgili. Çünkü birçok kadın artık doğal olan kozmetiğe değer veriyor. Doğadaki güzelleştirici formüllere son yıllarda çok önem veriliyor. Bunu derinin onarılmasını ve korunmasını sağlayan doğal kremlere olan ilgiden anlıyoruz. Hem bu ilgi sonucunda hem de gelen talepler doğrultusunda bu kremi üretmişler. Bu aslında tabiatın onun gücüne inananlara adeta bir hediyesi. Örneğin, biberiye doğadaki nimetlerden biri. Yapraklarından hazırlanan bazı karışımlar, yaralar ve kesiklerin  giderilmesinde kullanılıyor.. Portakal kabuğu özü,  bir çok faydanın yanı sıra cildi kaldırarak,  gerginleştirici etki de gösteriyor. Aynı zamanda sivilce giderici etkisi de var. "

Portakal kabuğu özü ve biberiyeden elde edilen bu doğal krem, derideki kırışıklık ve izleri yok ediyor. Daha genç ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Krem düzenli olarak  sabah ve akşam saf gülsuyu ile temizlenmiş cilde  uygulanıyor. (yüz ve boyun bölgesi) Dairesel hareketlerle emilmesi sağlanıyor. 12 haftadan sonra cildin daha sorunsuz, genç ve yumuşak bir görünüme kavuştuğu gözlemleniyor.

Zeynep GÜÇLÜCAN


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.