HABER7.COM'A ÖDÜL

Haber 7

Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ve Kanal 7, Haber yazarı Nevzat Tarhan ve Haber 7 Mersin Temsilcisi Abdullah Biçer, Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği, 'Çevre ve Tüketici Ödülleri'ne layık görüldü.

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) tarafından bu yıl ikincisi organize edilen 'Çevre ve Tüketici Ödülleri', sahiplerini buldu. Haber 7 Yayın Yönetmeni Ünal Tanık, Haber 7 yazarı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Kanal 7 ile Haber 7 Mersin Temsilcisi Abdullah Biçer de ödüle layık görüldü.
 
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ödül törenine yoğun ilgi gösterildi. Burada konuşan ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş, toplumda çevre bilincinin oluşması noktasında, 'Duyarlı çevre, duyarlı İnsan' sloganıyla çalıştıklarını anlattı.

Mustafa Göktaş, 'Çevre ve Tüketici Ödülleri'ni vermekteki amaçlarının geniş halk kitlelerine bugünkü mevcut koşulların aktarılmasının yanında duyarlı insan, duyarlı tüketici sayısının artırılmasıyla birlikte doğaya, insanlığa, yaşama hizmet sunulması ve bu noktada mücadele edenlerin sayısının artırılması olduğunu söyledi. Çevre ve tüketici alanında yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini kaydeden Göktaş, bununla birlikte Türkiye genelindeki 81 ilde ve 7 bölgede görevlendirmiş oldukları temsilcilerin, tespit edilen isimler üzerinde çalışmalar yaparak kimlerin ödül alacağının belirlendiğini dile getirdi.

Göktaş, "Türkiye genelinde yapmış olduğumuz bu ödüllendirmenin ilk etabını Mersin'de başlattık. Bugün burada Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nin hak sahiplerine ödüllerini dağıtıyoruz. Yarın da İzmir'de aynı tören olacak. Orada da Ege ve Trakya bölgesinin ödüllerini dağıtacağız. Daha iyi bir çevre ve yaşam, tüm insanların en doğal hakkıdır" dedi.

2008 ve 2009 yılı Çevre ve Tüketici Ödülleri' dağıtıldı. Ödüle yaptıkları çevre haberlerinden dolayı Haber7.com haber sitesi Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ve Kanal 7 ile Haber7.com Mersin Temsilcisi Abdullah Biçer ödüle layık görüldü. Tanık ve Tarhan'a verilen ödülleri Mersin Temsilcimiz Abdullah Biçer aldı.

Ayrıca çevre verdikleri katkılarından dolayı halk arasında çevreci olarak bilinen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ve Yenişehir Belediye Başkanı Eyüp Sabri Kartal  ve MTSO Meclis Başkanı Faik Burak gazi ise 2008 -2009 yılı cevre ödüllü ile ödüllendirildi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.