HAKARETLER İNTİHAR GETİRDİ

DHA

İngiltere’nin güneybatısıntaki Cheltenham kentinde oturan 15 yaşındaki Holly Grogan adlı kız internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasına kız arkadaşlarının yazdığı kötü sözlere dayanamayınca köprüden atlayarak yaşamına son verdi.

Facebook aracılığıyla erkek arkadaş da edinmeye çalışan Holly Grogan, kız arkadaşlarının sayfasına yazdığı mesajlar üzerine bunalıma gerdi. Yakın çevresi tarafından ‘Kendine güveni olmayan biri' olarak tanımlanan Holly’in sınıfındaki kızlar tarafından eleştiri bombardımanına tutulan okulunu bile değiştirdi. Grogan yine de de tacizlerden kurtulamayınca köprüden atlayarak yaşamına son verdi.

Anne ve babası, bir köprüden atlayarak yaşamına son veren Holly’nin Facebook, Bebo ve MySpace gibi sosyal ağlara üye olduğunu, bu sitelerde yüz yüze kaldığı baskının üstesinden gelemediğini açıkladı. Holly’nin okulda da sık sık taciz edildiği, bütün bunların sonucu olarak ‘öz güveninin erezyona uğradığı' bildirildi. İngiltere’de geçen Ağustos ayında 18 yaşında bir genç, aynı okuldan tanıdığı bir kişiyi Facebook’ta ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

İnternet kullanıcılarının arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alış verişi yapmasını hedefleyen Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Kullanıcı sayısı 300 milyonu aşan Facebook sitesinin 900 çalışanı bulunuyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Eylül 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.