HAMİLELİKTE GÜZELLİK SIRLARI

Anneyiz
   
Hamilelikte görülen yüz lekeleri çoğunlukla 4. veya 5. aya doğru ortaya çıkar. İşte çözümü.


Lekeler, pigment üretiminin artması nedeniyle özellikle alın, yanaklar ve dudak üzerinde yoğunlaşır. Esmer tenlilerde açık tenlilere oranla daha sık görülür. Bu tamamen hormonal bir olay olup sizi tedirgin etmemelidir. Doğumu takiben kademeli olarak tamamen yok olacaktır.

CİLDİN EN İYİ DOSTU TEMİZLİK!

Cildinizi temiz tutun. Hava kirliliğinin neden olduğu pisliklerden, makyaj artıklarından ve gece salgılarından kurtulmak için cildinizin günlük temizliğini aksatmamalısınız. Bu düzenli temizlik cildinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

Haftada 1 veya 2 kez yüzünüzü ölü hücre ve pisliklerden arındırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olun. Sonuç mu? Daha açık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt.

GÜNEŞ FİLTRELİ ÜRÜNLER ÖNEMLİ

Güneş filtreli ürünler kullanın. Gün ışığında bulunan ve çok zararlı olan UVA ve UVB ışınlarından kesinlikle korunmanız gerekir; çünkü bu ışınlar hamilelikteki yüz lekelerini artırır. Güneş filtresi olan bir gündüz kremi kullanın veya bir gündüz kremiyle birlikte, en az 15 koruma faktörlü bir kremi birlikte uygulayın.
Güneşlenmeyin. Eğer tatile gidiyorsanız, bir güneşsiz bronzlaştırıcı kremle hile yapın. Böylece bronz bir tene sahip olacak ve güneşe çıkanlara imrenmeyeceksiniz.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Ağustos 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.