Hasta çocuklar için özel oda

Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için Sosyal Hizmet Çocuk Etkinlik Odası açıldı.

Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için Sosyal Hizmet Çocuk Etkinlik Odası açıldı.

oyun_odasiHasta çocukların, bu odada hastane ve tedavi ortamından kısa süreli de olsa uzaklaşmaları, hastalıktan başka konuları düşünmeleri ve eğlenmeleri amaçlanıyor.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi bünyesinde kurulan, içi oyuncaklar ve sosyal etkinlikler yapılması için araç gereçle doldurulan Sosyal Hizmet Çocuk Etkinlik Odası, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı tarafından açıldı. Rektör Bağcı, etkinlik odasında çocukların hastane ortamından uzaklaşmalarının sağlanacağını belirterek şöyle dedi: "Yapılan etkinliklerle hem çocuklarımızın gelişimine katkı, hem de hastane psikolojisinden uzaklaştırılarak eğlenmeleri sağlanacak. Odada görevli uzmanlar, çocuklarımızın, hastalıktan başka konular düşünmelerini ve eğlenmelerini sağlayacak. Ayrıca çocuklar, okul öncesi eğitimden de burada faydalanabilecek." Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, etkinlik odasını eğitim materyali ve oyuncaklar ile donatan Kardelen Eğitim Kurumları yetkilisine teşekkür belgesi verdi. DHA

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Nisan 2013Yayınlanma Tarihi:04 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.