HASTANEMİZE PROJE ÖDÜLÜ

2 aylık çalışma sonucu hazırlanan "Ambulansla Psikiyatrik Hasta Alım ve Nakli" konulu proje, "Hasta Güvenliği İyi Uygulama" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Nöropsikiyatri İstanbul Hastanesi'nin Başhemşiresi Dilek Özdemir ve Eğitim Hemşiresi Ayşe Yıldız tarafından büyük bir özveri ve titizlikle hazırlanan projenin büyük başarılar sağlaması bekleniyor.

NP İstanbul Hastanesi olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İşte ödül metni:

HASTA GÜVENLİĞİ ÖDÜLLERİ- 2009
Değerli Katılımcılar;

Hasta Güvenliği Derneği tarafından "Hasta Güvenliği İçin İnovasyon" ana temasıyla düzenlenen Hasta Güvenliği Ödülleri- 2009'un Jüri Değerlendirme Toplantısı 15 Şubat 2009 tarihinde yapılmıştır.

Ödül sürecine projeleriyle katılarak Hasta Güvenliği konusundaki duyarlılığını gösteren tüm kuruluşlara ve projelerde görev alan kişilere teşekkür ediyoruz.

Jüri Değerlendirme Toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1. Hasta Güvenliğine katkı kategorisinde;

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat ARSEL, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa PAÇ, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erdal AKALIN, Medipolitan Eğitim ve Sağlık  Vakfı ve Doktorlar Dizisi'nin ödüllendirilmesine karar verilmiştir.

2. Hasta Güvenliği İyi Uygulama kategorisinde;

Nöropsikiyatri İstanbul Hastanesi'nin "Ambulansla Hasta Alımı ve Nakli" ve Denizli Servergazi Devlet Hastanesi'nin "Ventilatör İlişkili Pnömoni Hızının Düşürülmesi" adlı projeleriyle ödüllendirilmesine karar verilmiştir.

3. Jüri Teşvik Ödülü

Acıbadem Bakırköy Hastanesi "Yatan Hasta Katlarında Gelişen Delici Kesici Alet Yaralanmalarının Azaltılması", Denizli Servergazi Devlet Hastanesi "Acil servise gelen ST yükselmeli Akut Myokard İnfarktüsü teşhisi konan hastalara uygulanan trombolitik tedavinin başlama süresini kısaltmak" adlı projeleri ve Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi'nin Hasta Güvenliği Uygulamaları'na Jüri Teşvik Ödülü verilmesine karar verilmiştir.

4. Bilimsel Yayın ve Araştırma kategorisinde katılım yetersizliği nedeniyle bu yıl ödül verilmemesine karar verilmiştir.

 

1 - Prof. Dr. Haydar SUR / Marmara Üniversitesi

2 - Prof. Dr. Recep ÖZTÜRK / İstanbul Üniversitesi

3 - Prof. Dr. Mahmut PAKSOY / İstanbul Kültür Üniversitesi

4 - Doç. Dr. Aytolan YILDIRIM / İstanbul Üniversitesi

5  - Yrd. Doç. Dr. Mustafa TAŞDEMİR / Marmara Üniversitesi

6 - Yrd. Doç. Dr. Nezih VAROL / Marmara Üniversitesi

7 - Marziye ÜSTÜNDAĞ / Koç Üniversitesi- SANERC

8 - Dr. Ergün KARAHALLI / İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

9 - Saynur ÇETİNER / Hastane Dergisi

10 - Dr. Nezih GÖZÜBÜYÜK / NBZ

11 - İrfan ONAY / Türkiye Kalite Derneği

12 - Bilge AYDIN / Hasta Güvenliği Derneği


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.