HAYATA KAZANDIRALACAKLAR

DHA

Umut Yıldızı projesi kapsamında 30 çocuk, Meslek Eğitim Merkezi’nde açılan kaynakçılık kursuna başladı.


Suça karışmış çocukların hayata kazandırılması amacıyla başlattığı, ‘Umut Yıldızı’ projesi kapsamında Zonguldak’ta 30 çocuk, Meslek Eğitim Merkezi’nde açılan kaynakçılık kursuna başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, suça karışmış çocukların hayata kazandırılması amacıyla başlattığı, ‘Umut Yıldızı’ projesi kapsamında Zonguldak’ta 30 çocuk, Meslek Eğitim Merkezi’nde açılan kaynakçılık kursuna başladı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekiplerinin belirlediği suç işlemiş, suça yakın ve risk altındaki 30 çocuk, bugün kaynakçılık kursuna katıldı. Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürü Timur Özgen nezaretinde kursa gelen çocuklara ilk gün atölyede teorik bilgiler verildi. 5 ay sürecek kursta mesleği öğrenecek çocuklara, kurs bitiminde belgeleri verilerek iş imkanı sağlanacak. Çocuk Şubesi ekipleri de, kurs boyunca çocukların okul içi ve dışındaki davranışlarını takip edip, suça karşı koruyarak, meslek ve iş sahibi olmalarına katkı sağlayacak.

Kursa katılan çocuklar, kendilerine böyle bir imkan sağlandığı için çok mutlu olduklarını belirterek, “Artık sokaklardan kurtuluyoruz. Düzenli bir hayatımız olacak, meslek öğrenip, iş sahibi olacağız. Bundan sonra suç işlemeye paydos. Hayatımıza yeni bir sayfa açılıyor” diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:03 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.