HER 4 KİŞİDEN BİRİ İNTERNETTE

A.A

İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı, dünyadaki her 4 kişiden birinin internet kullanıcısı olduğunu söyledi.


İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı  Doç. Dr. Mustafa Akgül, 17. Türkiye İnternet Haftası Etkinlikleri kapsamında Nevşehir'de düzenlenen “Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ve PARDUS” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Akgül, Nevşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda verdiği konferansta, araştırma sonuçlarına göre, dünyadaki her 4 kişiden birinin internet kullanıcısı olduğunu, internetin günümüzde artık kütüphane olarak algılanıp öne çıktığını söyledi.

İnternetin insanlık için önemli gelişmelerden olduğunu ifade eden Akgül, interneti yaşamda ne varsa onun yansıması olarak tarif etti.

Yaşamında internet olan kişinin herhangi bir üniversiteye gitmeden bile bir konuda uzman olabileceğini belirten Akgül, şöyle devam etti:

“İnternet sadece bilim adamlarının olduğu veya bilimsel nesnelerin olduğu bir yerin ötesinde bir reklam ortamı, ticaret ortamı, bir konser salonu, bir müze, aklınıza ne gelirse her şeyin olduğu bir yerdir. Onun için internet haftasında kullandığımız slogan 'internet yaşamdır'. Yaşamdaki her şey internette de devam ediyor. Tabii artı ve eksileriyle devam ediyor.

Dünyadaki her 4 kişiden biri internet kullanıcısı. Medya anlamında düşünürsek televizyon, radyo, film, gazete, matbaa gibi alanlarda etkileşimi oluşturmuştur. İnternetteki herkes kendi matbaasını kurup gazetesini çıkarabiliyor, herkes yayın yapabiliyor yani internet bireysel gelişim olanaklarını artırdı. İnternet hayatınızdaysa hemen hemen her konuda uzman olabilirsiniz. Bunun için üniversiteye gitmeye gerek yok. Belki biraz daha fazla çaba harcayabilirsiniz. Dünyada 1,7 milyar insanın internet kullanıcısı olduğu düşünülüyor. Kısacası internet, yaşamda ne varsa onun yansıması olduğu kabına sığmayan bir yerdir.”

Konferansın sonunda, Doç. Dr. Akgül'e, Nevşehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Çetin Pekacar tarafından teşekkür plaketi ve katılım belgesi verildi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.