HEZEYANLI BOZUKLUK YAŞAYAN KİŞİLER

NP Grup

Kendisini beklenen büyük kurtarıcı olarak gören, peygamber olduğunu söyleyen veya Atatürk olduğu iddiasında bulunan hezeyanlı bozukluk yaşayan kişilerin nasıl tedavi edildikleri ve bu hastalığın hangi zeminden beslendiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Değişmez sabit fikirlere sahip olan, sürekli takip edildiği düşüncesini taşıyan, beynine takılan bir chip ile izlendiğini düşünen, projelerine el koymak için gizli istihbarat örgütlerinin peşinde olduklarına sarsılmaz şekilde inanan kişilerin yaşadıkları hezeyanlı bozukluk nedir ve hangi ortamlarda yeşerip beslendiği konusu bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

Sürekli kendilerine tuzak kurulduğunu düşünen, herkesin kendine düşman olduğuna inanan, kimsenin duymadığı sesleri duyduğunu söyleyen ve emir aldığını ifade ederek 3. sayfa haberlerine konu olan hezeyanlı bozukluğun nasıl tedavi edildiğini NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hasan Basri İzgi ve Uzman Psikolog İhsan Öztekin İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Gaipten sesler duyan, komşularının sürekli kendisine kötülük düşündüğüne inanan, eşi tarafından aldatıldığını düşünen kıskançlık hezeyanları yaşayan bu kişiler emir aldığına inanarak davranışlar geliştirebilirler. Projelerinin çalındığını, dünyayı kendisinin kurtaracağını, beklenen mesih'in kendisinin olduğunu düşünen hezeyanlı bozukluk ne zaman ilk belirtilerini verir, hangi zeminden beslenir, ailede sürekli eleştirici annenin soğuk ve despot baba figürlerinin etkilerinin ne kadar olduğu gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.