HORLAMA BOŞANMALARA NEDEN OLUYOR

NP Grup

Uyku bozuklukları içerisinde yer alan horlama ve solunum sorunlarının nasıl oluştuğu, ne şekildi tedavi edildiği ve nasıl ilişkileri tahrip ederek boşanmalara neden olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.
 
Giderek uykusu kaçan ve stres düzeyi yükselen bir toplum oluyoruz. Uyku sorunları spektrumu içinde horlamalar ayrı ve özel bir yere sahip. İş seyahatleri ve tatilleri mahveden horlamalar ilişki sorunlarına da neden olabilmektedir. Horlama konusunun günlük aşağılamalara, alaylara ve tartışmalara da neden olduğuna sıkça rastlanmaktadır. Bu konuların nasıl aşılacağı, neden önemli olduğu gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Horlama nedir, horlamanın sebepleri nelerdir? Solunum bozuklukları neden ıskalanmaktadır? Uyku hijyeni konusunda neden yeterince dikkatli olunmadığı, bu konuda nelerin yapılması gerektiği ve doğru bilinen yanlışların neler olduğu gibi konuların ele alınacağı İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniğinden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Pejman Golabi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Elif Kandaz olacaklar.

Uyku bozukluklarında EEG kayıtlarının önemi, uyku laboratuarında neler yapıldığı, horlamanın tedavisinde hangi disiplinlerin birlikte yer alacağı ve terapilerinde nelerin yer aldığı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, RTÜK'ün iletişim merkezine gelen şikayetlerin psikolojik analizini yapacak. 48 bin 601 şikayetin yüzde 10'unun reklam kuşakları, yüzde 9'unun eğlence programları, yüzde 6'sının güncel programlar, yüzde 6'sının haber bültenleri ve yüzde 5'inin de yorum programları hakkında olduğu belirlendi.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.