HÜKMETMEYİ ÖĞRETİYORLAR

A.A

Ayvalık'ta 5 yaşından beri yelken sporuyla uğraşan, 4 yıldır da  antrenörlük yapan Yağmur Kaldırımcı (21) ile antrenörlüğe bu yıl başlayan Burcu  Kocabaş (17), 22 öğrenciye eğitim veriyor. Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü'nde  görevli olan genç antrenörler, her yaz dönemi çocuklara ve deniz meraklılarına  yelken eğitimi veriyor.

İlçede, "Rüzgarın prensesleri" olarak adlandırılan genç antrenörlerden  Yağmur Kaldırımcı, 3 tarafı denizlerle kaplı olan Türkiye'de yelken sporuna  ilginin bu kadar az olmasından üzüntü duyduğunu belirtti.

Her sezon insanları deniz ve yelkenle tanıştırmayı amaçladığını ifade  eden Kaldırımcı, "Bunun için büyük bir çaba harcıyoruz. Deniz bir gönül işi.  Bizler de gönlümüzü denize kaptırdık" dedi.

Yelken sporuyla 9 yıldan bu yana uğraştığını, bu yıl antrenörlük yapmaya  başladığını dile getiren Burcu Kocabaş ise çocuklara yelken eğitim vermenin  kendisini çok mutlu ettiğini vurguladı.

Eğitimlerde çocuklara önce kullanacakları tekneyi tanıttıklarını anlatan  Kocabaş, "Sonra çocukları denize çıkarıyoruz. Bir çocuğu tek başına denize  çıkartıp neler yapabileceğini gösteriyoruz. Deniz bir tutku. Yeni başlayan  arkadaşlara bu işi çok ciddiye almalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.