İcra ve boşanma davalarında artış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Merkez İlçe Sekreteri avukat Yusuf Garip, kentte icra dosyası sayısında ve boşanma davalarında artış olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Merkez İlçe Sekreteri avukat Yusuf Garip, kentte icra dosyası sayısında ve boşanma davalarında artış olduğunu söyledi.

bosanmaGarip, adli tatilin aile mahkemelerindeki bin 950 dava ve icra dairelerindeki 152 bin icra dosyasıyla başladığını söyledi. Denizli’nin boşanma sayılarıyla Türkiye’nin gündemine geldiğini, icra dosyalarının sürekli artması yüzünden icra dairesi sayısının 9’a çıktığını belirten Garip, "Denizli Adliyesi’nde Aile Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri’ndeki dava ve dosya sayısı bu yıl da arttı. Adli tatil aile mahkemelerindeki bin 950 dava ve icra müdürlüklerindeki 152 bin icra takibiyle başladı" dedi. MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI Boşanmaların en büyük nedeninin ekonomik sıkıntılar, icra dosyalarındaki artışın da vatandaşın satın aldığının parasını ve borcunu ödeyemediğinin göstergesi olduğunu belirten Yusuf Garip, "Aile mahkemelerindeki bin 950 davanın bin 500’ü boşanma davası. Geçen yıl adli tatil başladığında bu sayı bin 800’dü. Dava sayısında yüzde 10’a yakın artış var. Bu yıl ilk yedi ayda icra dairelerinde 40 bin icra takibi başlatıldı. Geçen yıldan devreden dosyalarla birlikte 9 icra dairesinde 152 bin icra takip dosyası var. İcra dosyası sayılarında geçen yıla oranda yüzde 15 oranında bir artış yaşandı" diye konuştu. DHA  

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:22 Temmuz 2013Yayınlanma Tarihi:24 Temmuz 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.