İki gönül saman balyalarıyla seyran oldu

Avustralya'da bir çiftçi geçen ay yangına kurban verdiği mahsulünden arta kalan saman balyalarını kız arkadaşına evlenme teklif etmek için kullandı.

Ben 82 bin hektarlık araziyi küle çeviren yangında mahsülünün büyük kısmını kaybeden çiftçi Ben Kemp, bu evlilik teklifini bir süredir planladığını ve yangın nedeniyle daha önce harekete geçmeye karar verdiğini söyledi.

Kemp'in kız arkadaşı Jadine Mold teklife "Evet" dedi. Çift gelecek yıl evlenmeyi planlıyor.

Evlilik teklifi Kemp'in mahsülünden geriye kalan 80 saman balyasıyla "Will you marry me- Benimle evlenir misin?" yazmasıyla başladı. Kemp daha sonra kız arkadaşına bir helikoptere binip, havadan yangının verdiği hasarı incelemeyi teklif etti.

Ancak Kemp'in bu kadar uğraşmasına karşın, bütün hazırlıkları son dakikada boşa gitmek üzereydi. Helikopter pilotu kötü hava koşulları nedeniyle uçuşu iptal etmek istedi ama sonra yine de havalandı.

Kemp "Yangınlardan sonra hasar tespiti için uçan bu kadar çok uçak ve insansız hava aracı varken birilerinin görüp, sürprizimi berbat etmelerinden korkuyordum." dedi.

'ÇITAYI ÇOK YUKARIYA KOYDUN'

Jadine Mold "Şoke oldum. Sonra gördüklerimin gerçek olduğunu fark edince gözyaşlarıma hakim olamadım. Pencereden dışarı baktıp gördüm ve 'Aman tanrım' dedim" diye konuştu. Bob Kemp yere indiklerinde de yüzük ve bir şişe şarapla dizlerinin üzerine çöküp resmen de evlilik teklif etti.

Kemp komşularından bir çok mesaj ve telefon aldığını; bekar arkadaşlarının kendisine "Çıtayı çok yukarı koymandan şikayetçiyiz" dediklerini belirtti.

Çift henüz evlilik tarihini belirlemese de bir yıl içinde evlenmeyi ve düğün törenini de aynı tarlada yapmayı planlıyor.

BBC TÜRKÇE


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:08 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:04 Aralık 2015