İLGİ ÇEKMEK İÇİN YAPILAN PSİKİYATRİK BAYILMALAR

Psikiyatri hastalıklar tablosu içinde görülen sinirsel bayılmaların altında ne gibi duygu durumların yattığını, bu tip bayılmaların nasıl geliştiğini eşlik eden başka hastalıkların neler olduğunu ve uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Bayılma nedir? Psikiyatrik bayılma ile diğer bayılmaların arasındaki temel farklar nelerdir? İlgi çekmek için meydana gelen bayılmalar ne zamanlar oluşur? Kişi bayılacağı yeri kendisi mi seçer? Dikkat çekmek için yapılan bayılmalar zamanla nasıl bir seyir izler gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Bayılma sırasında vücutta ne gibi farklılıklar gözlenir? Bayılma sırasında yapılacak ilk işlemler nelerdir? Bayılana nasıl yardım edilir? İstismar için kullanıldığı nasıl anlaşılır? İlişkilerde bayılmanın kullanılması evliliklere nasıl etki eder gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Semra Baripoğlu ve Uzman Psikolog Zehra Erol olacaklar.

Ani ruhsal şoklar sonrasında yaşanan bayılmalar nasıl tedavi edilir? Sinirsel bayılmalarda ağlamaların görülmesi ne anlama gelir? Terapi desteği ile neler sağlanır? Psikiyatrik bayılmalarda özgüven duygusu eksikliği aranır mı? Yetiştirilme durumlarının etkisi var mı? Stres etkenlerine karşı direnme ve mücadele yapılmadan bayılmalardan kazanç elde edilir mi gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.