İLİŞKİNİZE TEKRAR HEYECAN GELSİN

İLİŞKİNİZE TEKRAR HEYECAN GELSİNHer ilişki büyük bir heyecanla başlar. Zaman geçtikçe rutinleşir ve heyecanını yitirir. Oysa ilişkinizin kaderini değiştirmek elinizde... Ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, önerilerimizi bir deneyin...

Onu çok seviyorsunuz. Ama artık büyük bir heyecan duymuyorsunuz. Çünkü ilişkiniz monotonlaşmaya başladı. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikolog Zehra Erol, ilişkinize yeniden heyecan kazandıracak ipuçlarını sıraladı... Uygulayın ve ilk günkü o sıcak ve taze günlerinize geri dönün...

- Takdir edilmek ve sözel onaylamalar sevginin en güzel ifadelerindendir. Sözlü onaylamalar, takdirler kullanarak ilişkinizi canlandırabilirsiniz. "Bizim için çok güzel bir sofra hazırlamışsın, musluğu onarmanın bana çok yardımı oldu. Teşekkürler" gibi ifadeler kullanabilirsiniz.

SEVGİNİZİ EYLEME DÖKÜN

- Duygusal anlamda eşinizi etkileyebilmek adına ona yardımcı olabilirsiniz. Eşiniz yemek yaparken, siz de salatayı yapın.

- Toplumlarda hediye vermek sevgi ifadesi olarak algılanmıştır. Büyük ya da küçük olmasından çok, sevildiğini hissetmek kişiyi mutlu eder ve heyecanlandırır. Küçük sürprizler yapmak, yemeğe çıkarmak, telefonda acıktığını söylediğinde işyerine yemek göndermek ilişkiye heyecan katar.

- Beklenmedik anda gelen sevgi dokunuşları. Sevginin en güzel ifadelerinden biri de dokunmaktır. Televizyon seyrederken yanınıza gelip başını omzunuza koyması ya da omzunuza elini atması.

 İLİŞKİNİZE TEKRAR HEYECAN GELSİN 2KÖTÜ HİSSETTİĞİNDE YANINDA OLUN

  • Gün içinde yaşanan bir olayın onu mutsuz ettiğini size anlattığında, onun yanına gidip destek olmak, onu anladığınızı gösterir. 
  • Çok çalıştığı bir gün yorgunluktan hareket edemeyecek hâle geldiğinde onu işten almak, trafikte araba kullanmak zorunda bırakmamak önemsendiğini hissettirir. 
  • Arkadaşlarınızla koyu bir sohbete daldığınız sırada, telefonunuza gelen "Seni düşünüyorum", "Seni özledim" gibi sevgi ifadeleri içeren mesajlar önemlidir. 
  • Çok beğendiğiniz bir kitap, kıyafet ya da eşyayı o an vaktiniz ya da yanınızda para olmadığı için alamadığınızı söylediğinizde, eşinizin siz farkına varmadan o kitabı veya giysiyi alması. 
  • Öğrenmek istediği konularda ona yardımcı olmak. Araba ve bilgisayar kullanmayı öğretmek. 
  • Eşinizle farklı takımları tutmanıza rağmen birlikte maç seyretmek. 
  • Mevsimi olmayan çiçekler getirerek ona özel olduğunu hissettirin. 
  • Eşiniz maç seyrederken ona ikramlarda bulunun. Bu eşinizin önem verdiği konunun sizin de farkına vardığınızı ve onu anladığınızı gösterir. 
  • Çocuğunuz olmasa bile birbirinizin anneler ve babalar gününü kutlayın.

Neslihan SÖZEN / İSTANBUL

KAYNAK: //www.bugun.com.tr/


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.