İLK ADIMINI ATTI

A.A

Özel bir rehabilitasyon merkezinde tedavi gören, termal havuzda yüzerek ve ata binerek ile hastalığını yenmeye çalışan İlhan Efe'nin koltuk değneklerinin desteğiyle ilk adımını atması, ailesi ve tedavisini yapan fizyoterapistleri sevindirdi.

Fizyoterapist Gönül Kaygusuz, İlhan Efe'nin 4.5 yıl önce merkezlerine geldiğini, geçen yıl Kasım ayında İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesinde bir operasyon geçirdiğini belirterek, "İlhan Efe çok azimli. 4.5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Artık benim oğlum gibi oldu. Bu yıl bir ameliyat daha olduktan sonra koltuk değneklerini de atacak" diye konuştu.

İlhan Efe'nin erken doğumdan kaynaklanan beyin felci nedeniyle yürüme ve dengede durma sorunu yaşadığını anlatan Kaygusuz, şunları kaydetti:

"Eşim fizyoterapist Hakan Kaygusuz 4.5 yıldır İlhan Efe'yi ata bindiriyor, haftanın 5 günü termal havuzda yüzerek kaslarının gelişmesine yardımcı oluyor. İlhan Efe kendisi de çalışmayı öğrendi. Onun her geçen gün daha iyi olduğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor. Haftada 5 gün 1'er saat çalışıyoruz. Bu yıl sonbaharda İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesinde bir kez daha ameliyat edildikten sonra inşallah koltuk değneklerini de atarak yürüyecek, koşabilecek."Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.