İngiliz astronot uzaydan yanlış numarayı aradı

Telefonunuzun çaldığını ve karşıdaki kişinin “Merhaba, orası Dünya mı?” diye sorduğunu hayal edin. Bu olay İngiltere’de yaşandı ve arayan kişi gerçekten uzaydan arayan bir astronottu.

Geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaşan astronot Tim Peake yanlış numarayı çevirince fıkra gibi bir olay yaşandı. Şaka yapmadığı konusunda ısrarcı olan Peake ise bir Tweet atarak aradığı kişiden özür diledi. “Yanlışlıkla arayarak, ‘Merhaba, orası Dünya mı?’ diye sorduğum hanımdan özür diliyorum. Bu bir şaka telefonu değildi… Sadece yanlış numara!”

Bu Peake’in telefonla yaşadığı ilk zorluk da değil. Daha önce de ailesini arayan Peake evde kimse olmadığı için telesekretere mesaj bırakmak zorunda kalmıştı.

İngiliz astronot 15 Aralık’ta UUİ’na ulaştı ve önümüzdeki 6 ay burada kalarak bilimsel deneyleri yürütecek. 43 yaşındaki Peake 25 senedir UUİ görevine seçilen ilk İngiliz astronot oldu. Peake, 8 bin başvuru arasında seçilerek 2009’da ekibe katıldı. “

A.A


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:31 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:25 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.