İNGİTERE'DE SAĞLIK SKANDALI

REUTERS
        
İngiltere'de 28 yaşında hayatını kaybeden bir kadına, 30 yıl boyunca içen bir kişinin akciğerlerinin nakledildiği ortaya çıktı.


Akciğer enfeksiyonu olan ve ölümle seyreden "kistik fibroz" hastası  Lynsey Scott adlı kadına, geçen yıl akciğer nakli yapıldı. Ancak Scott, nakilden  birkaç ay sonra akciğer iltihabından hayatını kaybetti.

BBC'nin haberine göre, Scott ailesine, nakledilen organla ilgili bilgi  verilmedi. İngiltere'nin önde gelen organ nakli yetkilisi Chris Rudge, sigara  içen bir kişinin ciğerlerinin iyi çalışabileceğini savundu, ancak ailenin yine de  bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Lynsey Scott'un ailesi, organ nakline ihtiyaç duyan kişilere, bağış yapan  kişiyle ilgili daha fazla bilgi edinmeleri tavsiyesinde bulundu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.