İNTERNET GENÇLİĞİNİN CİNSELLİK RAPORU

DEUTSCHE WELLE

İNTERNET GENÇLİĞİNİN CİNSELLİK RAPORUAlman gençlerinin yarısı ilk cinsel deneyimini 15-16 yaşlarında yaşıyor.

Merkezi Köln’de bulunan Federal Sağlık Araştırmaları Merkezi (BzgA) uzmanları, Maximilian’ın Alman gençlerinin cinsellikle ilgili durumunu şöyle özetliyor:  "Günümüzde birçok genç cinselliğe internet üzerinden ulaşıyor.”

Düzenli olarak yenilenen resmi rakamlara göre, Alman gençlerinin yaklaşık yarısı ilk cinsel deneyimini 15-16 yaşlarında yaşıyor. Uzmanlar, “ilk defa”nın yaşının, kamuoyunda yanlış bilinen kanının aksine gerilemediğini, 18 yaşındaki Alman gençlerinin üçte birinin hala cinsel ilişki yaşamamış olduğuna dikkat çekiyorlar.

Cinsel aydınlanma devrimi

Saksonya eyaletinde cinsel bilgiler dersleri veren Rene Schubert,  Federal Sağlık Araştırmaları Merkezi’nin rakamlarını doğruluyor: “Bazıları, gençler çok daha erken olgunlaşıyor iddiasında. Bu doğru değil. Burada eskiye kıyasla değişen bir şey yok. Gençlerin cinselliği daha erken yaşadığı aslında bir mitten ibaret.”

İstatistikler, Almanya’da cinsel aydınlanmada mesafe kat edildiğini ortaya koyuyor. Resmi verilere göre 80’li yıllarda erkek çocuklarda bu oran yüzde 46 iken günümüzde 65’e çıktı. Kız çocuklarında bu oran yüzde 75’e ulaşıyor.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.