İş hayatınızda bunlara dikkat edin

İş hayatınızda çalışma temposuna ayak uydurmak ve ekip arkadaşlarınızla uyum sağlamak için bunları uygulamalısınız.

Pozisyon olarak sizden üstün biriyle konuşurken ilk olarak hitap şeklinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Örneğin siz, bey gibi söze girişler saygı gösterdiğinizi belirtmeniz için uygun olur.

Samimiyet çizginizi iyi ayarlayın ve hiç bir zaman saygısızlık yapmayın. Sinirli olduğunuz anlarda 5 dakika bile olsa ofis ortamından uzaklaşmaya çalışın. Toplantılarda ve ikili diyaloglarda aktif olun. Karşınızdakini iyi dinleyerek söz kesmeden iletişime geçin. İş hayatınız boyunca planlı ve disiplinli çalışmak size faydalı geri dönüşler sağlayacaktır. Çalışma hayatının olmazsa olmazı stres ve baskı ortamından kaçmak yerine sorunların üzerine gidin.

Sorunları çözmeye çalışmanız daha da büyümesini önlemek adına çok faydalı olacaktır. Ekip arkadaşlarınızla tartışma noktasına gelmeyin. Verilen fikir, yapılacak iş sizin için her ne kadar mantıksız olsa da soğukkanlı bir biçimde iletişime geçin. Çalışırken mutlaka mola verin. Sürekli çalışma performans olarak sizi belli bir süre sonra verimsiz hale getirecektir. Araları çok uzun tutmadan kafanızı biraz toparlayıp işinize dönmeniz verimlilik açısından çok faydalı olacaktır.

MİLLİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:16 Nisan 2013Yayınlanma Tarihi:21 Nisan 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.