İŞİNİZİ VE EŞİNİZİ İYİ SEÇİN

DHA

ERCİYES Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Işık, insan hayatında en önemli iki unsurun iş ve eş seçimi olduğunu belirtti. Işık, "Eğer iş ve eş seçiminde hata yaparsanız, hayatınız tepe taklak olur. Belki zamanla bu seçimde değişikliğe gidebilirsiniz, ama hatıraları hep sizi kovalar" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde Belediye Meclis Salonu'nda kadınlara ve öğrencilere 'Doğru ve Etkili İletişim' konusunda seminer veren Halkla İlişkiler Uzmanı Doç. Dr. Metin Işık, kişiliğin bir insanın hayatta sahip olacağı en büyük değer olduğunu söyledi. Işık, şöyle konuştu:

"Sağlıklı bir kişiliğe sahip olmayan insanların hayatta başarılı olmaları ve bir yere gelmesi zordur. ‘Gülmesini bilmeyen dükkân açmasın’ sözünden yola çıkarak hayatta hangi işi yaparsak yapalım, tebessüm etmesini bilmeliyiz. Çünkü güldüğünüz zaman hem kendinize, hem de çevrenizdekilere iyilik yapıyorsunuz demektir. Güldüğünüz zaman tansiyonuz düzelir, bağışıklık sisteminiz düzelir, kalp krizi riskiniz azalır. Gülmek bedava olduğuna göre, niye kendimizi bundan mahrum edelim ki. Şu unutulmamalı ki; oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur. O yüzden karşımızdakilerle iyi iletişim kurmayı bilmeli, buzdolabı gibi somurtmamalıyız. Hayatta iş ve eş seçimine çok dikkat etmeliyiz. Çünkü hayatta bu iki unsur bizim için çok önemlidir. Eğer iş ve eş seçimini iyi yapamazsak, hayatımız tepe taklak olur. Belki zamanla bu seçimde değişikliğe gidebilirsiniz, ama hatıraları hep sizi kovalar."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.