İŞSİZLERE TIBBİ DESTEK

ANKA

Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Başkanı Dr. Şeref Özer, "Türkiye'de işsizliğin ve ekonomik krizin yoğun olarak yaşandığı bilinen İkitelli’de gerçekleştirilecek olan proje kapsamında önce 23 Temmuz 2009 Perşembe günü İkitelli’de Mehmet Akif Mahallesinde halka yönelik bir toplantı yapılacak, ekonomik krizin genel sağlık üzerindeki ve ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri anlatılacak, ayrıca bu sorunlarla bireysel başa çıkma yolları üzerinde durulacaktır" dedi.

Yapılacak çalışmayla, öncelikle krizin ruhsal etkileri hakkında farkındalık yaratılması, bu ciddi ve yıkıcı soruna, basın ve resmi kurumlar açısından dikkat çekilmesinin hedeflendiğini anlatan Özer, şunları kaydetti:

"Proje ile, tüm hedef kitleyi içeren eğitim çalışmalarının gerçekleştirilmesi sonrasında saat 13.30’dan itibaren yine İkitelli’de Mehmet Akif Sağlık Ocağında başvuran kriz mağdurlarının ruhsal durumları derneğimizin üyesi gönüllü psikiyatrlar tarafından ücretsiz olarak değerlendirilecek ve tedavi gerektiren durumları olanlar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ayaktan tedavi programına alınacaktır. Mehmet Akif Sağlık Ocağındaki Bu poliklinik çalışması 24 Temmuz 2009 tarihinde de gün boyu sürecektir."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:24 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.