İşte akıllı çalar saat TİM-E

Bizi uykumuzdan uyandırdığı için başımızın ucundaki çalar saatleri hiç sevmeyiz. Ancak iPhone ile çalışan bu robot çalar saat biraz farklı.

Bizi uykumuzdan uyandırdığı için başımızın ucundaki çalar saatleri hiç sevmeyiz. Ancak iPhone ile çalışan bu robot çalar saat biraz farklı.

saatTim-E ismi verilen robot çalar saat sahiplerini uyandırırken dans ediyor, iPhone hafızasına kayıtlı istenilen bir müziği çalıyor, hava ve trafik raporunu veriyor, o gün yapılacak işleri, toplantıları hatırlatıyor, akıl oyunları sorarak canlanmanızı sağlıyor. Bunun yanında oyun oynama ve telefonunuzu şarj etme fonksiyonları da var. BU DA AKILLI ÇALAR SAAT Kolları ve ayakları olana iPhone robotun ekranında bulunan Disney’in Aladdin’ine benzeyen animasyon tim-E karakteri yerine isterseniz kendinizin veya istediğiniz bir başka kişinin yüzünü de koyabiliyorsunuz. Kaliforniya’dan Nuts and Voltz startup şirketi tarafından yaratılan ve şuan sadece prototip olan tim-E için 150 bin dolarlık yatırıma ulaşabilirse seri üretime geçilecek. Bu gerçekleşirse teslimatlar Ocak ayında başlayacak. Robotun fiyatının 60 dolar civarında olması bekleniyor. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:17 Mayıs 2013Yayınlanma Tarihi:23 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.