İŞTE EN RAHATLATICI ODA!

İŞTE EN RAHATLATICI ODA!İngiliz Prof. Richard Wiseman, dünyanın en rahatlatıcı, içeridekini sıkıntıdan uzaklaştırıp ferahlatan odasını yarattığını öne sürüyor.

HATFIELD - Küresel finansal kriz, dünya genelinde stres seviyelerini artırırken, İngiliz Prof. Richard Wiseman, dünyanın en rahatlatıcı, içeridekini sıkıntıdan uzaklaştırıp ferahlatan odasını yarattığını öne sürüyor. Hertfordshire Üniversitesi’nde oluşturulan oda rahatlatıcı bir renk, ses ve koku kombinasyonuna sahip. Yumuşak minderlere uzanan insanlar, ormanlık alandaki gibi yeşil bir ışığa maruz kalıyor ve flu bir mavi ekrana bakıyor. İçeride lavanta kokusu ve bulutumsu bir duman hissedilirken, bir yandan da soprano sesler duyuluyor. Odadaki kalp monitörü, katılımcıların bu kombinasyonla rahatladığının işaretlerini veriyor. Mekânın müdavimleri arasında stres yüklü bankacılar ilk sırada. (afp)

KAYNAK: www.radikal.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.