İŞTE VÜCUDUNUZUN ANLATTIKLARI

Hürriyet

Asıl dikkat edilmesi gereken dudaklarınızdan çıkan sözler değil vücudunuzun verdiği sinyallerdir. İşte sinyaller.

Evliliğinizde her gün yaşadığınız sıradan olayların ilişkiniz ve eşiniz hakkında bazı ipuçları verdiğinin farkında olursanız her şeyi anlamanın çok daha kolay olacağını görürsünüz. Eşinizin size sarılış şekli sizi ne kadar sevdiğini gösterirken, elinin tek bir hareketi sizi kendinden uzaklaştırmaya çalıştığını da anlatabilir. Her an tetikte olmalı ve eşinizin dudaklarından çıkan sözlerinden çok davranışlarının ne anlattığına önem vermelisiniz.

MERHABA ÖPÜCÜĞÜ

İyiye yorulacak işaretler: Yumuşak dudaklar her zaman eşinizin sizi görmekten mutlu olduğunu anlatır. Sizi özlediğini ise sarıldığı zaman anlayabilirsiniz. Sarılırken tüm vücudunuz birbirinizle temas halindeyse, eşiniz sizi gerçekten özlemiş demektir.

Dikkat etmeniz gerekenler: Kapalı dudaklarla yapılan bir öpüşme vücudunun uyarı sinyali vermesine neden olur. Ayrıca sarılırken vücutların birbirine değmemesi de kötüye işarettir. Eğer karşınızdaki kişi sizi istemiyorsa çenesi aşağıya doğru düşük durumda durur.

Onu sevdiğinizi gösterecek işaretler: Eşinize onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermek istiyorsanız kapıdan içeri girdiğinde ona tüm vücudunuzu hissettirecek şekilde sarılın ve dudaklarından yumuşak bir şekilde öpün. Bunu yaparken çocuklarınızı özlediğinizde düşündüklerinizi anımsayın ve tüm dikkatinizi eşinize verin. İşe yaradığını göreceksiniz.

TARTIŞMA SIRASINDA

İyiye yorulacak işaretler: Mutlu çiftler birbirleriyle tartıştığında, mutsuz olan çiftlere göre daha farklı bir vücut dili kullanırlar. Öfkeyle baksalar da gövdeleri birbirine dönüktür ve birbirlerinin gözünün içine çok fazla bakarlar. Bunun anlamı ise tartışsak da böyle bir konu hakkında kavga etsek de birbirimizi seviyoruzdur demektir.

Dikkat etmeniz gerekenler: Kavga ederken eşiniz dişlerini sıkıyor ya da parmaklarıyla çenesine dokunuyorsa size dediklerini kabul ettirmeye çalışıyor olabilir. Eğer vücudunu sizden uzağa çevirmişse, gözlerinde donuk bir bakış varsa ya da başka şeylere bakıyormuş gibi duruyorsa sizi dinlemiyor ve konudan uzaklaşmaya çalışıyor demektir.

Onu sevdiğinizi gösterecek işaretler: Eğer tartışmayı bitirmek istiyorsanız kollarınızı yere indirin, ona doğru yaklaşın ve başınızı aşağı yukarı şekilde sallayın. Böylece eşiniz onu dinlediğinizi hissedecektir. Eğer sizi dinlemesini istiyorsanız, onunla konuşurken koluna dokunun ya da elini tutarak gözlerinin içine bakın.

YATAKTA

İyiye yorulacak işaretler: Mutlu çiftler birlikte olduklarında vücutların birbiriyle buluşması değil gözlerin buluşması önemlidir.

Dikkat etmeniz gerekenler: Gözler tamamen kapalıysa ve bakışlar boynunuzda ya da omzunuzdaysa kötü hissetmeniz doğaldır.

Onu sevdiğinizi gösterecek işaretler: Bazen birlikte olurken gözleri kapatmak da gerekir bunu düşünün ve kendi yaşadıklarınıza yoğunlaşın.

VÜCUDU NE ANLATIYOR?

- Bir restorana yemeğe gittiniz ve siz daha söylediğiniz yemeğin yarısındayken, eşiniz tatlıya geçtiyse bu tehlikeli bir işarettir.
- Dışarıda yemeğe gittiğinizde oturuş şeklinizde ilişkiniz hakkında bilgi verir. Uzun bir masada bir köşede siz, bir köşede eşiniz oturuyorsa, aranızda soğuk rüzgarlar esiyor demektir.
- Evde televizyon izlerken ikinizin de sırtı birbirine dönükse birlikte zaman geçirmekten çok da hoşlanmadığınız anlaşılabilir.
- Dışarı çıktığınızda biriniz önden diğeriniz arkadan yürüyorsa bu da evliliğinizde bazı şeylerin bittiğini gösterebilir. Vücut dilindeki anlamı ben kendi yoluma gidiyorum, sende kendi yoluna git anlamındadır.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.