KADIN DUYGUSAL ERKEK MANTIKLI

DHA

Antalya Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Operatör Dr. Kemal Özgür, tüp bebek sahibi olmak için başvuran çiftlerde kadınların tamamen duygularıyla hareket ettiğini, erkeklerin ise konuya mantık çerçevesinden baktığını söyledi.

Tüp bebek sahibi olma talebiyle kendisine başvuran kadınların duygusal, erkeklerin ise mantıklı hareket ettiğini gözlemlediğini kaydeden Antalya Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Operatör Dr. Kemal Özgür, bu durumu, kitapları en çok satanlar listesinde olan Amerikalı yazar Dr. John Gray'in 'Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten’ adlı ünlü kitabında anlatılanlara benzetti. "Tüp bebek isteyen bir çiftin ilk gelişlerinde tutumları çok farklıdır, kadın şans oranına bakmaz ve sadece şansının olduğunu söylenmesi bile yeterlidir ve hemen uygulama yapılmasını ister. Erkek ise başarı oranını ve rakamı mutlaka sorgular" diyen Dr. Özgür şöyle konuştu:

"Eğer uygulama başarısız olursa, erkeği çok fazla teselli etmeye gerek olmaz. Başından beri mantıklı yaklaştığı için (Sağlık olsun) der. Ancak kadında bir anda ruhsal çöküntü, günlerce süren depresyon hali olabiliyor. O durumda erkek eşini teselli ediyor. Daha sonraki denemelerde de erkekler, aynı şekilde mantıklı davranıyor, ilk denemeye göre uygulamaya daha istekli görünüyor. Ancak bir kez başarısızlığı yaşayan kadın, bir hayal kırıklığı daha istemediğini belirtiyor, çekingen duruyor."

Tüp bebek uygulaması için başvuran çiftlerin büyük bölümünün tedirgin, asık suratlı ve mutsuz olduğunu söyleyen Operatör Dr. Özgür, "Uygulama başarılı olup bebekleri kucaklarında ziyarete geldiklerinde ise çok neşeli, hayata pozitif bakan ve kendilerine güveni artmış bir çift görüyoruz. Bebek olduktan sonra erkeğin de çok değiştiğini, duygusallaştığını görüyoruz" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.