KADININ YÜRÜYÜŞÜ ORGAZMI ELE VERİYOR

KADININ YÜRÜYÜŞÜ ORGAZMI ELE VERİYORKadınların yürüyüş tarzı ile orgazm yeteneği arasında bir ilişki var!

Kadın cinselliğinde ilginç bir araştırma yapıldı. Vatan'ın haberine göre; Belçikalı bilim adamları, kadınların yürüyüş tarzı ile orgazm yeteneği arasında bir ilişki olabileceği konusu üzerinde duruyorlar.

Buna göre enerjik ve düzgün adımlarla yürüyen kadınlar sık sık orgazm oluyor. Yürüyüşün ritminden, enerjikliğinden, tarzından ve kasların sıkılığı ya da gevşek oluşundan kadının vajinal orgazm deneyimlerini anlamak mümkün olabiliyor.

İKİ GRUPTA İNCELENDİ

Belçika’daki Louvain Üniversitesi ve West Scotland Üniversitesi’nde yapılan araştırmada öğrencilere cinsel davranışlarına dair sorular soruluyor. Verdikleri cevaplara göre iki gruba ayrılan öğrencilerden ilk grubu, her zaman ya da sık sık orgazm olanlar, ikinci grubu ise hiç orgazm olmayan ya da nadiren orgazm olanlar oluşturuyor.

Ardından deneklere 100 metre boyunca kumsalda olduklarını düşünerek, 100 metre de kumsalda aşık oldukları kişiyle birlikte olduklarını düşünerek yürümeleri istendi. Hangi deneğin hangi grupta olduğunu bilmeyen iki seksologdan, yürüyüşlerine bakarak deneklerin hangi grupta olduklarını tahmin etmeleri istendi. Sonuçta seksologlar sık orgazm olan kadınlarla nadiren olanları yüzde 81 oranında tahmin etmeyi başardı.

ÇOK ABARTILMAMALI

Sonuçları değerlendiren West Scotland Üniversitesi öğretim üyesi Stuart Broady, yürüyüş ile vajinal orgazm arasındaki ilişkinin çok abartılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Broady, “Toplumda kadınlarla ilgi yakışıksız ve aptalca sıfatları doğrulayacak değerlendirilmelerden uzak durulmalı” dedi.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.