Kadınlar alışveriş, erkekler seks takıntılı

Araştırmaya göre, kadınlar her 60 saniyede bir alışveriş yapmayı, erkekler ise 52 saniyede bir seksi düşünüyor.

Kadınların yaklaşık yüzde 75’inin, erkeklerin seks düşündüğü sıklıkta alışveriş hayal ettiği belirlendi. İnternetteki moda sitesi “cosmopolitian.com” için 19-45 yaşları arasında 778 kadına sorularak yapılan araştırmada, kadınlar her 60 saniyede 1 alışveriş yapmayı düşlüyor.Erkekler ise 52 saniyede bir seks düşünüyor. Bu durumda 8 saati uykuda geçen bir kadın günde 960 kez, başka bir deyişle de haftada 6 bin 720 kez alışverişe çıkmayı düşünüyor.

Kadınlar özellikle çanta ve ayakkabı almaya tutku derecesinde bağımlı olduklarını ifade ettiler. Araştırmaya katılan kadınların yarısı, erkek arkadaşıyla birlikte olmak yerine alışverişe çıkmayı tercih ediyor.
Kadınların alışveriş merakını “takıntı” olarak niteleyen Psikolog Dr. Jane Prince, bu tür davranışların uyuşturucu veya tütün gibi bağımlılık yarattığını vurguladı.

KAYNAK: //www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=ruhsalsaglik&ArticleID=875747&Date=30.06.2008&ver=62

 

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Haziran 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.