Kadınlar da erkekler kadar meraklı

Kadınlar, erkeklere göre daha pahalı elektronik cihazları tercih ediyor.

Kadınlar, erkeklere göre daha pahalı elektronik cihazları tercih ediyor.

Bir internet sitesinin verilerine göre, kadınların erkeklerden daha fazla elektronik cihaz almadıkları ancak aldıkları zaman da bu ürünlere erkeklerden daha fazla para yatırdıkları ortaya çıktı. Erkeklerin teknolojiye kadınlardan daha meraklı olduğu gerçeği hala geçerliliğini korusa da teknolojinin kadınların da kalbini fethetmeye yavaş yavaş başladığını söylemek artık mümkün. Bunun en güzel örneği ise kadınların teknolojik cihazlara erkeklerden daha fazla para harcamaya başlaması. Kadınlar erkekler kadar fazla cihaz almıyor olabilir ancak Daybuyday.com’un verilerine göre daha pahalı cihazları tercih ediyor.

BAĞIMLILIKLA İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Yine bu internet sitesine göre, bugüne dek yapılan elektronik harcamaların sadece üçte biri kadınlara ait. Teknoloji alıverişi yapan erkekler ortalama 779 TL harcarken, kadınlar ortalama 856 TL harcamış bulunuyor. Bu da kadınların erkeklere göre daha pahalı cihazlara meraklı olduğu anlamına geliyor. Zaten yaptıkları alışveriş de bunu gösteriyor. Zira en çok fotoğraf makinesi (%25) ve iPad (%15) satın alan kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sayılabilecek iPhone’u (%60) en çok tercih ediyor. Bunun yanında beyaz, kadınların teknolojik ürünlerde en çok tercih ettikleri renk olarak (iPad, iPhone) dikkat çekiyor. Hürriyet Aile

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.